OLEJE

Szeroki wybór olejów mineralnych oraz syntetycznych

W naszej ofercie znajdziesz oleje przeznaczone do dmuchaw, sprężarek powietrza i gazów. Proponujemy szeroki wybór olejów do kompresorów tłokowych i olejów do sprężarek śrubowych, które, dzięki odpowiednim parametrom fizykochemicznym, zapewnią długie i wydajne smarowanie urządzeń.

Dostępne w naszej ofercie produkty charakteryzują się wysokimi parametrami fizykochemicznymi, gwarantującymi prawidłowe, długie i wydajne działanie kompresorów.

Oleje

Oleje mineralne do kompresorów

Ten rodzaj olejów do kompresorów dedykowany jest urządzeniom, które charakteryzują się umiarkowanymi warunkami pracy. Zastosowanie oleju mineralnego powinno być także uzależnione od warunków, w jakich pracuje sprężarka

Oleje syntetyczne do sprężarek

Oleje syntetyczne do kompresorów systematycznie zyskują coraz więcej zwolenników. Nic dziwnego, bo charakteryzują się lepszymi parametrami fizykochemicznymi, niż oleje mineralne. Są bardziej odporne na działanie wysokiej temperatury i ciśnienia, co sprawia, że dłużej i lepiej pełnią swoją rolę w sprężarkach. Co więcej, oleje syntetyczne są bardziej odporne na wpływ wilgotności i tlenu i nie wchodzą w reakcję z parą wodną. Ich niewątpliwą wadą jest wyższa cena.

Oleje

Na co zwrócić uwagę kupując olej do kompresora

Jednym z podstawowych parametrów, który należy uwzględnić przy wyborze oleju do sprężarki są jego właściwości przeciwzużyciowe i antykorozyjne.

Dobór oleju do kompresora wiąże się również z dopasowaniem do parametrów pracy sprężarki.

Ustalenie tych parametrów pozwoli na właściwy wybór rodzaju oleju do kompresora.

Potrzebujesz wskazówek, jaki olej do sprężarki wybrać? Poniżej znajdziesz podstawowe informacje, które pozwolą na prawidłowy dobór smaru do kompresora. Jeśli nadal masz wątpliwości, chętnie pomożemy wybrać produkt odpowiedni do posiadanych sprężarek. W tym celu zachęcamy do kontaktu z naszym działem handlowym.

Oleje

Olej do sprężarki — dlaczego jest konieczny

Zastosowanie właściwego oleju do kompresora jest gwarancją jego długiej i wydajnej pracy. Odpowiednie smarowanie poszczególnych elementów wpływa na wydłużenie żywotności sprężarki. Każdy typ sprężarki wymaga zastosowania oleju o odmiennych parametrach. Zatem jaki olej do sprężarki tłokowej wybrać i jaki olej do sprężarki śrubowej będzie najlepszy?

Olej w sprężarkach pełni kilka istotnych funkcji wpływających na prawidłową pracę urządzenia. Z jednej strony jego zadaniem jest smarowanie elementów sprężających dla zmniejszenia tarcia. W ten sposób zapewnia nie tylko płynniejszą pracę kompresora, ale także uszczelnia, konserwuje i chłodzi poszczególne elementy. Efektem jest mniejsze zużycie podzespołów i wydłużenie żywotności kompresora.

Oleje

Oleje do sprężarek

Jak często wymieniać olej

Olej w kompresorach powinien być wymieniany co najmniej 1 raz do roku. Jeśli sprężarka jest wykorzystywana intensywnie olej należy zmieniać po przepracowaniu liczby godzin wskazanej w instrukcji obsługi lub karcie gwarancyjnej.

×