O nas

Poznaj historię firmy Czemar

Wieloletnie doświadczenie i wysokie kwalifikacje zawodowe naszych techników serwisu gwarantują obsługiwanej firmie przeprowadzenie prac w sposób zapewniający pełną sprawność posiadanego parku maszynowego.

Okresowe przeglądy gwarancyjne, Okresowe przeglądy pogwarancyjne, Obsługa posprzedażowa, Remonty sprężarek i wiele więcej.

Historia firmy

Czemar Sp. z o.o. - historia firmy

2006

Firma Czemar powstała w 2006 r. decyzją Marka Staruszkiewicza, właściciela i obecnego Prezesa Spółki. To on - po analizie „za i przeciw” - zdecydował o zakończeniu pracy w jednej z wrocławskich firm i rozpoczęciu własnej działalności gospodarczej.

Współpraca

W tym samym czasie zaproponował współpracę Czesławowi Wilkowskiemu, specjaliście od obróbki i skrawania z tytułem Mistrz tokarz, a dzisiejszemu Dyrektorowi technicznemu i Pełnomocnikowi ds. nadzoru i zarządzania jakością.

Czemar-Serwis

W pierwszym etapie istnienia firma zyskała nazwę Czemar-Serwis, jak sama nazwa wskazuje, od imion założycieli.

"Garaż"

Początki działalności firmy były raczej skromne - Czemar dzierżawił pomieszczenie warsztatowo-garażowe po byłej mleczarni. Jej właściciel, jak większość polskich przedsiębiorców w tamtych latach, zaczynał rozwój firmy w przysłowiowym garażu, ale wtedy to było coś!

Pierwszy warsztat

Pierwszy warsztat - o wielkości zaledwie 12 x 18 m - dla nowych przedsiębiorców był ogromny! Ponadto wyposażony był jedynie we własny sprzęt i prywatne narzędzia. Właściciel - Marek wiedział wszystko o dmuchawach i sprężarkach, ponieważ w poprzedniej firmie był serwisantem.

Wspólnicy

Z kolei wspólnik - Czesław czerpał tę wiedzę od niego - uczył się jak rozbierać, a następnie składać kolejne maszyny. Zaczynał od dmuchaw, by skończyć na sprężarkach śrubowych. Do dzisiaj panowie wspominają tę radość oraz satysfakcję z wyremontowanych pierwszych dmuchaw. Wspólników rozpierała duma, że utrzymują się na rynku sprężonego powietrza i dają radę!

O nas

Początki Czemara - droga do sukcesu

Czemar-Serwis postawił na rozwój działalności – wszystkie zarobione środki przeznaczano na inwestycje, tj. zakup nowych narzędzi niezbędnych do prac naprawczych. Na tym etapie funkcjonowania, na zlecenia – serwisy współpracownicy jeździli swoimi prywatnymi samochodami.

Do dzisiaj najstarsi pracownicy Czemar pamiętają kultowego Opla Vectrę.

Chcąc zdobywać nowe rynki, ośmiogodzinny dzień pracy nie istniał. Pracowano do pomyślnego zrealizowania zlecenia, nawet 20 godzin dziennie!

O nas

Systematyczny rozwój firmy krok po kroku

Od początku istnienia firmy postawiono na kompetencje i uczciwą, rzetelną pracę u podstaw, dlatego systematycznie zgłębiano wiedzę na temat remontów dmuchaw i sprężarek śrubowych.

Dobry kontakt z klientami, którzy wracali do Czemar, ułatwiał pracę, a tej – z miesiąca na miesiąc – było coraz więcej.

Po dwóch latach działalności, powiększono siedzibę o pierwsze nowe pomieszczenie. Zainwestowano też w nowy sprzęt, tj. tokarkę, która była niezbędna przy remontach i regeneracji elementów powierzanych firmie urządzeń.

O nas

Budowanie kadry pracowników w Czemar

Po pierwszych dwóch latach samodzielnej pracy, ze względu na nawał zleceń i biurowych obowiązków, które współtwórcy Czemar musieli wykonywać samodzielnie po godzinach, postanowiono zatrudnić pierwszego pracownika.

Firma weszła w nowy etap rozwoju – zainwestowano w komputer, a pracownicy zaczęli tworzyć archiwum zdjęć, które było pomocne w analizie uszkodzeń sprzętu do remontu.

Ciężka praca, otwartość na nowe technologie i innowacje zaowocowała dynamicznym rozwojem marki. Czemar-Serwis systematycznie powiększał rynek i zdobywał jego nowe obszary.

O nas

Kolejny krok w rozwoju firmy - inwestycja w nowe pomieszczenia

Od nitki do kłębka – w kolejnych latach działalności Czemar-Serwis umacniał swoją pozycję na rynku. Wynajęto nowe lokum, by powiększyć powierzchnię warsztatowo-magazynową. Zatrudniono kolejnych pracowników – mechaników, spawaczy i serwisantów. Zainwestowano w nowe służbowe pojazdy.

Flota 28 samochodów serwisowych niezbędnych, by na wysokim poziomie świadczyć usługi.

Czemar-Serwis szkolił także młode pokolenie mechaników – to tu zdobywali wiedzę praktyczną i poznawali to, czego w szkole ich nie nauczono.

Wysiłek i starania twórców Czemar-Serwis zaowocowały dynamicznym rozwojem firmy. Kolejnym krokiem stała się budowa od podstaw nowego biurowca połączonego z warsztatem o powierzchni 1000 m2.

0
+
Lat doświadczenia

w branży sprężonego powietrza

0
+
Modeli sprężarek

o zróżnicowanych parametrach

0
+
Zadowolonych Klientów

z całej Polski

O nas

Czemar Sp. z o.o. w Wilkowie - ugruntowanie pozycji marki na polskim rynku

Prężnego rozwoju firmy nikt nie był już w stanie zatrzymać. Kilkuletnie starania, praca od podstaw i systematyczne, przemyślane inwestycje dały wymierny efekt. Zbudowano od podstaw siedzibę firmy, która do dzisiaj mieści się na Opolszczyźnie w Wilkowie.

Kupiono nowe, profesjonalne narzędzia niezbędne do remontu urządzeń, w tym drugą tokarkę, szlifierkę do płaszczyzn, specjalistyczne szlifierki, piłę do cięcia stali, prasę, jedną z najnowszych w Polsce wyważarek oraz sprzęt do metalizacji i pomiaru drgań. Ponadto zakupiono nowe samochody służbowe i busy. Także kolejni pracownicy znaleźli zatrudnienie w Czemar-Serwis.

Na gruncie poczynionych inwestycji oraz coraz silniejszej pozycji na branżowym rynku, powstała nowa firma, Czemar Sp. z o.o. z Prezesem i Dyrektorem Handlowym, Markiem Staruszkiewiczem, Dyrektorem ds. Administracyjnych i Prokurentem, Joanną Staruszkiewicz oraz Dyrektorem technicznym i Pełnomocnikiem ds. nadzoru i zarządzania jakością, Czesławem Wilkowskim.

Tym samym z osób fizycznie pracujących w firmie, współtwórcy Czemar zajęli stanowiska kadry zarządzającej Spółką, w obowiązkach której znalazło się między innymi szkolenie nowych pracowników oraz rozwijanie firmy na nowych rynkach i horyzontach. Rozbudowa infrastruktury, nowe produkty i inwestycje szły w parze z rozwojem kompetencji zarządu.

Umowy serwisowe

Korzystne umowy serwisowe

Czemar Sp. z o.o. wspiął się na kolejny poziom rozwoju, z profesjonalnym zarządzaniem Spółki.

Wartości nadrzędne, jakimi kierowano się od początku istnienia firmy, pozostały aktualne do dzisiaj. Są nimi szeroka, systematycznie zgłębiana wiedza, jakość usług, sumienność, rzetelność, uczciwość i dyscyplina.

Nasze produkty są owocem doświadczenia, pozyskanej wiedzy oraz innowatorskiej myśli technologicznej.

Ugruntowując pozycję marki na rynku, dbając o głoszone wartości oraz pielęgnując cząstkę siebie włożoną w jej rozwój, właściciele Spółki jednogłośnie twierdzą, iż „Sukces jest tyle wart, ile czasu mu poświęcono”.