GWARANTUJEMY

darmowe ciepło przez cały rok

niższe rachunki i odporność na podwyżki energii

Proponujemy kompletne systemy odzysku ciepła ze sprężarek dla twojej firmy.

Umożliwiamy innowatorskie rozwiązanie dające oszczędność ciepła przez cały rok dzięki  niższym rachunkom.

Zapewniamy niespotykany dotąd poziom odzysku ciepła ze sprężarek, który wykorzystujemy do celów grzewczych. Tu nie ma nic do ukrycia – oszczędzasz gaz i elektryczność, co chroni Twój zakład przed podwyżkami cen energii.

Jesteśmy Skuteczni! Przekonaj się!

serwis wymienniki ciepla

Dlaczego taki poziom oszczędności był do tej pory niedostępny?

Będziemy radykalnie szczerzy: ponieważ nikt do tej pory nie zapewnił tak wysokiego poziomu usług za zakogeracyjne wykorzystanie energii. Klienci przyzwyczaili się do fikcyjnego poziomu użyteczności, więc technolodzy go “zapewniali”.

Wyższy poziom energooszczędności wiązał się z bardzo skomplikowanym projektem, ciężkim do wyregulowania układem, zaawansowanym algorytmem sterowania. Dlatego projektantom instalacji i technologom nie po drodze było go oferować. Aż do tej pory.

Gwałtowny wzrost cen energii sprawił, że dziś to właśnie nasz zespół  jest w stanie odzyskać ciepło z pracującej technologicznie sprężarki i wykorzystać je do celów grzewczych. Pozwala to zredukować do minimum koszty zakupu energii, a w czasach niepewności energetycznej, zapewnić spokój szefom, kierownikom i managerom. Dodatkowo wykażą aprobatę księgowej i analityków finansowych.

Proponujemy kompletne systemy odzysku ciepła ze sprężarek dla twojej firmy.

Sprężarka pracująca w Twoim zakładzie produkuje ciepło jako efekt uboczny. W standardowym układzie jest ono usuwane do otoczenia, nie przynosząc żadnego zysku.

Tymczasem technologicznie istnieje możliwość wykorzystania ciepła będącego produktem ubocznym na cele grzewcze.

W naszych układach znajdujący się wewnątrz sprężarki dodatkowy wymiennik ciepła przejmuje wyprodukowane w trakcie pracy urządzenia ciepło, a następnie włącza je w istniejący system grzewczy.

Od tej pory generowane podczas korzystania ze sprężarki ciepło zamiast być usuwane, a więc po prostu marnowane – jest wykorzystywane do ogrzewania zakładu. Tym samym zwalnia to z konieczności wykorzystywania w trakcie procesu innego źródła ciepła. Dotychczas używany kocioł lub inne źródło energii może zatem pozostać wyłączone, co pozwala oszczędzić ilość zużywanego w zakładzie gazu lub prądu.

Na jak duże zyski można liczyć?

Wysokość oszczędności jest uzależniona przede wszystkim od powziętej decyzji i tego, jak szybko zdecydujemy się na tą intratną i dynamicznie zwracającą się inwestycję.

Jesteśmy w stanie zaoferować systemy, które odzyskują około 80% ciepła.

Konkretna analiza

Niezawodny serwis sprężarek

Przy kompresorze pobierającym 30 kW energii eklektycznej odzyskujemy około 25 kW mocy ciepłowniczej, otrzymując ją w postaci czynnika grzewczego o temperaturze zasilania 70.

Standardowo głównym źródłem energii w zakładach produkcyjnych jest gaz. Przy jego obecnej cenie (dane na IV kwartał 2022 roku) wynoszącej 9,90 zł za m³ i sprawności obecnego kotła na poziomie pozyskania z 1 m³ gazu 11,2 kW ciepła, mamy oszczędność 0,80 zł na 1 kW, czyli uzyskując 25 kW ze sprężarki – otrzymujesz 20,00 zł na godzinę.

Teraz policz, ile godzin pracuje Twoja sprężarka w ciągu roku, gdy korzystasz z ogrzewania, a następnie pomnóż swój zysk przez 20 zł.

W Polsce standardowo mamy włączone ogrzewanie od 1 września do 31 maja. Daje to 8 miesięcy po 20 dni pracy po minimum 8 godzin dziennie.

8 mc-y * 20 dni * 8 godz. * 20 zł. = 25 600 zł

Taki zysk uzyskamy przy pracy jednozmianowej. Jeśli Twój zakład pracuje w systemie ciągłym, zysk należy pomnożyć trzykrotnie.

Powyższą analizę można sprowadzić do prostego wzoru oszczędności:
[moc sprężarki] * 800 = zysk roczny

Jeśli ceny energii będą dalej rosły – a nie jest tajemnicą, że będą…, to prognozowany zysk jest jeszcze większy!  Wykorzystywanej do celów produkcyjnych i technologicznych sprężarki i tak nie możesz wyłączyć. Dlaczego więc nie miałbyś czerpać z jej pracy korzyści? Dodatkowo przedłużysz jej żywotność. Nie jest bowiem tajemnicą, że sprężarkom najbardziej sprzyja praca ciągła.

Przykładowe roczne korzyści dla innych mocy przy systemie pracy jednozmianowej:

8 800 zł

11 kW

24 000 zł

30 kW

72 000 zł

90 kW

144 000 zł

180 kW

Proponujemy kompletne systemy odzysku ciepła ze sprężarek dla twojej firmy.

Dlaczego Czemar?

Bogate doświadczenie

Od 20 lat pracujemy w branży sprężonego powietrza. Wieloletnie doświadczenie oraz stale podnoszone kwalifikacje sprawiły, że oferujemy również odzysk energii ze sprężarek i wykorzystanie jej do ogrzewania Twojej firmy. Nasze rozwiązania są indywidualnie dostosowane do każdego typu instalacji.

Profesjonalny zespół

Odzyskiem ciepła zajmują się specjaliści z międzynarodowym, zachodnio-europejskim doświadczeniem, którzy pracowali przy projektach o najwyższym stopniu złożoności energetycznej, takich jak European Patent Office i serwerownia banku ABN AMRO w Holandii. Projektowali i nadzorowali energetycznie skorelowane pozyskanie energii w oczyszczalniach ścieków Swarzewo oraz Bełchatów, odzysk ciepła z procesów produkcyjnych Bianor Białystok, oraz wielu innych największych potentatów światowych (przemysł zbrojeniowy, produkcje ogólnoświatowe potentatów napojów gazowanych, bezalkoholowych).

Wyjątkowa komunikacja

Firma prowadzi wsparcie techniczne 24/7, co oznacza, że w każdej chwili możesz skontaktować się serwisem i poprosić o poradę. Konsultacji udzielamy również w naszym biurze stacjonarnie. Chcesz porozmawiać z ekspertem? Zapraszamy do kontaktu.

Zadzwoń w dogodnym dla Ciebie momencie do naszego konsultanta pod numer +48 787 601 635 lub zostaw swoje dane kontaktowe, a my do Ciebie oddzwonimy. W trakcie rozmowy poprosimy Cię o kilka informacji, takich jak: pełne nazwy posiadanych przez Ciebie sprężarek wraz z symbolem ich modeli oraz mocą, a także czas korzystania ze sprężarek. W odpowiedzi otrzymasz od nas wstępną kalkulację zysku w postaci krótkiej  symulacji. Przed przygotowaniem szczegółowej oferty –  poprosimy o wgląd i analizę .Jeśli podejmiemy współpracę, podpiszemy umowę i przejdziemy do działania przynoszącego Ci długofalowe oszczędności na ogrzewaniu.

×