Śrubowe o zmiennej wydajności

W naszej ofercie znajdziesz wydajne i energooszczędne sprężarki zmiennoobrotowe marki ALUP, które zagwarantują zmienną produkcję sprężonego powietrza dostosowaną do zmieniającego się zapotrzebowania. Oferujemy szeroki wybór sprężarek o zmiennej prędkości obrotowej, które pozwalają spełnić wymagania zróżnicowanych procesów pod względem ilości skompresowanego medium roboczego, jego ciśnienia oraz jakości. 

Proponujemy urządzenia w wersji podstawowej i z kompletnym wyposażeniem umożliwiającym natychmiastową pracę — w tym osuszacz ziębniczy, zbiornik ciśnieniowy, zróżnicowane filtry wlotowe, powietrza, oleju, czy separatory z automatycznym spustem kondensatu. Nasze urządzenia mogą mieć formę wolnostojącą do montażu na podłodze, na ramie lub na zbiorniku ciśnieniowych. To pozwala dobrać urządzenie optymalne dostosowane do potrzeb każdego zakładu.

Kompresory o zmiennej wydajności

Maszyny nowe

Sprężarki śrubowe o zmiennej wydajności do zastosowań przemysłowych

W naszym asortymencie znajdziesz kompresory zmiennoobrotowe zapewniające sprężone powietrze dostosowane do wymagań procesów przemysłowych. Proponujemy urządzenia wydajne i niezawodne, które są łatwe w obsłudze dzięki zastosowanym intuicyjnym sterownikom. Ponadto, kompresory zmiennoobrotowe ALUP zapewniają bezproblemową eksploatację oraz minimalne koszty użytkowania — zarówno w zakresie kosztów eksploatacyjnych, jak i serwisowych. Proponujemy rozwiązania o mocy od 7 do 160kW i dostarczające medium o ciśnieniu roboczym od 4 do 13 bar.

Maszyny nowe

Poznaj kompresory śrubowe ALUP o zmiennej wydajności

Różnorodność dostępnych modeli pozwala dobrać urządzenie do potrzeb różnych procesów przemysłowych. Cechą wspólną prezentowanych sprężarek śrubowych ALUP o zmiennej prędkości obrotowej jest wysoka energooszczędność wynikająca z płynnej zmienności wytwarzania medium do potrzeb procesów produkcyjnych. Jeśli szukasz sprawdzonego urządzenia, które przez wiele lat będzie wytwarzać tanie sprężone powietrze — skontaktuj się z nami! Pomożemy dobrać model, który dopasujemy do parametrów procesów produkcyjnych w Twoim zakładzie.

Wysoka energooszczędność

Sprężarki zmiennoobrotowe ALLEGRO i EVOLUTO marki ALUP wyposażone są w układ sprężania powietrza o zmiennej wydajności. Zastosowane w nich silniki pozwalają na ograniczenie konsumpcji energii elektrycznej nawet o 45% w stosunku do kompresorów o stałej wydajności. Jednocześnie system zmiennych obrotów wpływa na wydłużenie żywotności maszyn, dzięki czemu zapewniają one maksymalną niezawodność. W sprężarkach o zmiennej prędkości obrotowej znajdziesz silniki IE3 i IE4 z trwałymi magnesami.

Odzysk energii

Dla wysokiej energooszczędności ALUP wyposażył sprężarki zmiennoobrotowe w opcjonalny system odzysku energii. Pozwala on odzyskać do 75% ciepła emitowanego podczas procesu sprężania powietrza, które można wykorzystać do innych zadań w zakładzie. Co ważne, system odzysku energii jest bezobsługowy i mechaniczny. Nie jest także podatny na awarie.

Cicha praca

Istotnym parametrem, szczególnie dla mniejszych zakładów o ograniczonej przestrzeni, jest hałas emitowany podczas pracy kompresorów. Dostępne w naszej firmie kompresory zmiennoobrotowe charakteryzują się cichą pracą, która umożliwia ich montaż przy stanowisku roboczym. Wynikające z tego skrócenie instalacji jest korzystne dla zakładu — pozwala na oszczędność przy budowie instalacji, zmniejsza ryzyko wycieków i spadków ciśnienia w sieci.

Wysoka jakość powietrza

Kompresory o zmiennej prędkości obrotowej ALUP zapewniają wysoką jakość sprężonego powietrza. W opcji dostępne są wersje z osuszaczem ziębniczm i separatorem cyklonowym z automatycznym spustem, który eliminuje 90% wilgoci ze skompresowanego medium roboczego. Dodatkowym atutem jest szeroki wybór filtrów powietrza i oleju.

Trudne warunki pracy

Większość sprężarek zmiennoobrotowych ALUP przygotowana jest do pracy w trudnych warunkach panujących w pomieszczeniu. Sprawdzają się w pracy w temperaturze powietrza do 46oC. Szafa rozdzielcza tych urządzeń może pracować w temperaturze nawet do 55oC. Przeszkodą nie jest także wysoka wilgotność i zapylenie w pomieszczeniu, czemu zapobiegają stosowne filtry i urządzenia do uzdatniania powietrza.

Intuicyjne sterowanie

W sprężarkach śrubowych o zmiennej prędkości obrotowej ALUP zastosowano inteligentne sterowniki sprzyjające optymalizacji produkcji sprężonego powietrza oraz podnoszące wydajność urządzeń. Ekrany dotykowe z komunikacją graficzną pozwalają na intuicyjne sterowanie maszynami. Co więcej, większość modeli może być także sterowana zdalnie. Ponadto sterowniki, poza monitorowaniem pracy urządzeń generują ostrzeżenia o usterkach i czynnościach serwisowych zgodnie z harmonogramem serwisu. W ofercie dla większych zakładów proponujemy sterowniki obsługujące grupę sprężarek.

×