Sprężarki olejowe śrubowe

W naszej ofercie znajdziesz duży wybór sprężarek śrubowych olejowych marki ALUP dostosowanych do szerokiej gamy zastosowań profesjonalnych i przemysłowych.

Zróżnicowana funkcjonalność, nowoczesne rozwiązania technologiczne i elastyczność pozwala dobrać odpowiednie urządzenia do wymagań i potrzeb naszych klientów.

Sprężarki o stałej prędkości obrotowej — wydajne urządzenia w zróżnicowanych wersjach mocy i ciśnienia roboczego — kompresory SONETTO, SCK, LARGOallegro

Sprężarki o zmiennej wydajności — kompresory dostosowujące wydatek sprężonego powietrza do zmiennych potrzeb procesów produkcyjnych — EVOLUTO, ALLEGRO

Sprężarki na zbiornikach — sprężarki zamontowane na zbiorniku ciśnieniowym o zróżnicowanej pojemności — SONETTO, SCK, LARGO, ALLEGRO

Sprężarki olejowe śrubowe

Maszyny nowe

Kompresory olejowe śrubowe

Dostępne w naszej ofercie sprężarki śrubowe ALUP zapewniają ciśnienie robocze od 5 do 13 bar. Proponujemy zarówno podstawowe wersje kompresorów śrubowych, jak i urządzenia kompletne z opcjonalnym wyposażeniem, gotowe do pracy. Kompresory różnią się między sobą parametrami wytwarzanego sprężonego powietrza oraz mocą, rodzajem napędu czy rozmiarami. Wiemy, że każdy zakład ma inne wymagania w zakresie sprężonego powietrza, dlatego udostępniamy szeroki wybór różnorodnych jednostek o szerokim spektrum działania. U nas znajdziesz modele wolnostojące, przeznaczone do montażu w sprężarkowni, jak i do instalacji bezpośrednio przy stanowiskach roboczych.

Maszyny nowe

ALUP — sprawdzone urządzenia dla różnorodnych potrzeb

Kompresory śrubowe ALUP wykorzystują nowoczesne i sprawdzone rozwiązania technologiczne, dzięki którym oferują szeroką gamę modeli dostosowanych do wszystkich typów potrzeb w zakresie wytwarzania sprężonego powietrza. 

Dobierz sprężarkę śrubową do potrzeb procesów produkcyjnych w zakładzie

Energooszczędność

Kluczowym parametrem pod względem niskich kosztów eksploatacyjnych urządzenia jest jego energooszczędność. Proponujemy sprężarki śrubowe, których wszystkie modele są mniej energochłonne, niż kompresory tłokowe o podobnych parametrach. ALUP kładzie duży nacisk na niski pobór prądu przez urządzenia, dlatego też wszystkie sygnowane tą marką maszyny generują niskie zużycie energii. Wśród najbardziej energooszczędnych modeli znajdują się sprężarki zmiennoobrotowe, które konsumują do 35% mniej prądu, niż sprężarki śrubowe o stałej prędkości obrotowej. ALUP proponuje również kompresory wyposażone w odzysk energii, który zapewnia odzyskiwanie ciepła powstającego podczas wytwarzania sprężonego powietrza na poziomie do 75%. Ciepło to można wykorzystać do innych procesów technologicznych w zakładzie.

Zróżnicowany napęd

W naszej ofercie znajdziesz kompresory śrubowe z napędem pasowym i napędem bezpośrednim. Proponujemy także sprężarki o stałej, regulowanej i zmiennej prędkości obrotowej.

Bogate wyposażenie dodatkowe

Proponujemy kompresory śrubowe z bogatym wyposażeniem dodatkowym. Dostępne u nas sprężarki olejowe ALUP mogą stanowić kompletne rozwiązania technologiczne gotowe do pracy w każdych warunkach.

Intuicyjne sterowanie

Zaletą olejowych sprężarek śrubowych marki ALUP jest wyposażenie w nowoczesne sterowniki pozwalające na łatwe i intuicyjne sterowanie. ALUP postawił na sterowniki AirControl 5.0, AirControl 5, Infologic2 czy Airlogic2T Touch, wyposażone w duży i czytelny ekran dotykowy i oznaczenia graficzne ułatwiające użytkowanie. Sterowniki skutecznie monitorują pracę urządzeń, generują ostrzeżenia o usterkach i ostrzeżenia serwisowe, optymalizują pracę kompresorów oraz prezentują wyniki, także w sposób zdalny.

Wysoka żywotność

Zastosowanie komponentów wysokiej jakości, w tym elementów śrubowych nowej generacji wydłuża pracę sprężarek ALUP. Znaczenie mają również nadmiarowy system chłodzenia, czy zastosowanie wewnętrznych separatorów wody wraz z osuszaczem, które eliminują wysoki % wilgoci, co sprzyja wydłużeniu pracy urządzenia. ALUP proponuje również kompresory wyposażone w odzysk energii, który zapewnia odzyskiwanie ciepła powstającego podczas wytwarzania sprężonego powietrza na poziomie do 75%. Ciepło to można wykorzystać do innych procesów technologicznych w zakładzie.

Czystość sprężonego powietrza

Kompresory marki ALUP umożliwiają podłączenie elementów dodatkowych w postaci osuszaczy ziębniczych, separatorów wody, separatorów cyklonowych czy zróżnicowanej gamy filtrów wlotowych, powietrza i oleju. W efekcie dostarczają medium wysokiej klasy czystości dostosowane do różnych zastosowań przemysłowych i profesjonalnych.

Do trudnych warunków

W naszym asortymencie znajdują się kompresory śrubowe przeznaczone do pracy w trudnych warunkach zarówno pod względem temperatury, jak i wilgotności czy zapylenia. Niektóre modele mogą z powodzeniem świadczyć wydajną pracę przy temperaturze powietrza sięgającej nawet 46oC. Wysokie zapylenie skutecznie neutralizują wydajne filtry wlotowe, a wilgotność eliminują urządzenia do uzdatniania powietrza typu osuszacze ziębnicze czy separatory.

Różnorodny montaż

W naszej ofercie znajdziesz kompresory śrubowe dostosowane do potrzeb każdego zakładu także pod względem montażu. Proponujemy sprężarki śrubowe wolnostojące, do montażu na zbiorniku czy ramie. Część urządzeń gwarantuje cichą pracę, dzięki czemu można je montować bezpośrednio przy stanowiskach roboczych. Takie rozwiązanie likwiduje problem istnienia oddzielnej sprężarkowni i jest korzystne pod wieloma względami — zmniejsza ryzyko wycieków i spadków ciśnienia, jest tańsze w montażu itp.

Maszyny nowe

Skorzystaj z naszego doświadczenia

Szukasz kompresora śrubowego do zakładu? Rozważasz rozwiązania pod względem funkcjonalności i dostosowania do potrzeb realizowanych procesów produkcyjnych? Zachęcamy do kontaktu! Nasz doświadczony zespół techników i inżynierów pomoże wybrać kompresor, który spełni oczekiwania i potrzeby Twojego zakładu w zakresie produkcji sprężonego powietrza. U nas znajdziesz maszyny, których potrzebuje Twoja firma.

×