ALUP LARGO 11-22E

Sprężarka śrubowa o stałej prędkości obrotowej LARGO 15-25 jest urządzeniem energooszczędnym i ekonomicznym. Dostępna jest w szerokiej gamie modeli w 4 wersjach mocy, 4 wariantach ciśnienia roboczego i konfiguracjach uwzględniających jednostki wolnostojące, jednostki z wbudowanym osuszaczem i nadbudowane na zbiorniku 500l z osuszaczem. W efekcie urządzenia są odpowiednie do szerokiego zastosowania w przemyśle.

Cechy charakterystyczne kompresora LARGO 15-25

Energooszczędność i wiodąca wydajność

Kompresory o stałej prędkości obrotowej LARGO 15-25 wyposażone zostały w silniki IE3 TEFC-IP55 Siemens Carefree, który jest odpowiedzialny za niski pobór energii elektrycznej. W efekcie LARGO 15-25 to kompresory charakteryzujące się wyjątkową energooszczędnością przy zapewnieniu wysokiej wydajności pracy. Zastosowanie silnika o dużej mocy powoduje, że ten model sprężarek dostarcza więcej sprężonego powietrza przy niższym zużyciu prądu. Wyższą wydajność pracy zapewnia także zastosowany w LARGO 15-25  napęd przekładniowy (o 3% większy niż układy z napędem pasowym).

Za niski pobór energii elektrycznej odpowiadają również energooszczędne osuszacze o niskim współczynniku GWP oraz możliwość odzysku do 75% zużytej energii. 

Wydajne chłodzenie podzespołów kompresora

W urządzeniu zastosowano wentylatory promieniowe, które zapewniają wydajne chłodzenie przy niższym zużyciu energii elektrycznej. Ten typ wentylatorów wykorzystuje 100% powierzchni chłodzącej przy jednoczesnej cichej pracy. W efekcie sprężarki LARGO 15-25 mogą być montowane w każdym miejscu w zakładzie bez potrzeby tworzenia izolowanej sprężarkowni. Takie rozwiązanie pozwala na znaczące ograniczenie zarówno kosztów inwestycyjnych związanych z montażem, jak i ogranicza ryzyko wycieków z powodu zastosowania krótszej instalacji.

Intuicyjne i proste sterowanie

Sprężarki o stałej prędkości obrotowej LARGO 15-25 wyposażono w sterownik Air Control 5.0, który zapewnia prostą, intuicyjną obsługę urządzenia. Sterownik monitoruje pracę kompresora, pozwala na sterowanie jego pracą oraz generuje ostrzeżenia serwisowe i ostrzeżenia o usterkach. Wyposażono go w czytelny wyświetlacz z ikonami ułatwiającymi odczyty parametrów pracy kompresora. 

Szybki serwis

Kompresor LARGO 15-25 jest prosty w serwisowaniu. Wpływ na to z jednej strony ma sterownik wskazujący stan urządzenia, z drugiej strony konstrukcja sprężarki, która ułatwia dostęp do realizacji dowolnych czynności serwisowych. Obsługa i czyszczenie kompresora mogą być zrealizowane przez jedną osobę.

×