Sprężarki Sprinter

Sprężarki śrubowe serii SPRINTER 2,2-15 kW zostały zaprojektowane do pracy ciągłej w  zastosowaniach przemysłowych. Kompresory posiadają unikalny kształt dzięki plastikowej pokrywie, która ułatwia przenoszenie i obsługę. Wysokowydajny silnik połączony przez współosiową przekładnię z blokiem śrubowym tworzy najlepszą wydajność transmisji.

Zaletami sprężarek śrubowych SPRINTER są:

SPRINTER 2,2-15 kW

SPRINTER 2,2-15 kW

Kompresory SPRINTER wyposażone są w elektroniczny sterownik z wyświetlaczem wielofunkcyjnym, który zapewnia intuicyjne sterowanie pracą urządzenia. Maszyna posiada zawór dolotowy i filtr powietrza. Pełną eliminację oleju do filtra powietrza uzyskuje się dzięki elektropneumatycznej przepustnicy. 

Sprężarki śrubowe z tej serii wyposażono w napęd bezpośredni gwarantujący oszczędność zużycia energii. Wysokosprawny silnik (klasa IE3) i blok sprężarki są połączone z przekładnią współosiową, tworząc zwarty i niezawodny system o niskich wymaganiach konserwacyjnych.

SPRINTER 2,2-15 kW

SPRINTER 2,2-15 kW

Kompresory śrubowe SPRINTER 2,2-15 kW, dzięki plastikowej obudowie, charakteryzują się mniejszą wagą i są łatwiejsze w przemieszczaniu. Konstrukcja obudowy sprawia, że pozwalają na szybszą i łatwiejszą konserwację. Budowa zapewnia zwiększone odprowadzanie ciepła. Brak konieczności konserwacji przez cały okres użytkowania sprężarki. 

Sprężarka posiada zbiornik separatora, filtr oleju i filtr separatora – tym samym dostarcza wysoką jakość sprężonego powietrza. Podstawa antywibracyjna zapewnia wyeliminowanie drgań na bloku sprężarki i naprężeń mechanicznych jednocześnie powodując redukcję poziomu hałasu.

SPRINTER 4-22 kW

SPRINTER 4-22 kW

Sprężarka śrubowa SPRINTER 4-22 kW posiada napęd bezpośredni zapewniający wyższą wydajność. Wysokowydajny silnik (klasa IE3) i blok sprężarki są połączone z przekładnią współosiową, które tworzą kompaktowy i niezawodny system charakteryzujący się łatwą konserwacją. Rozwiązanie to gwarantuje oszczędność zużycia energii. Kompresory z tej serii dostępne są w opcji z osuszaczem ziębniczym i zbiornikiem ciśnieniowym o pojemności 270 i 500l.

SPRINTER 4-22 kW zapewnia:

SPRINTER 4-22 kW

SPRINTER 4-22 kW

W sprężarce zastosowano aluminiowe technologie bezpośrednie, które przyczyniają się do oszczędzania energii. SPRINTER 4-22 kW wyposażony jest w silnik z podwójnym kołnierzem, który jest zewnętrzny w stosunku do silnika, chociaż jest zintegrowany z konstrukcją jednostki napędowej. Kołnierz zawiera w swoim wnętrzu doskonałej jakości elastyczny przegub, który pozwala na wykonanie prawidłowego osiowania. W urządzeniu zastosowano inwerter, który dostosowuje prędkość obrotową do rzeczywistego zapotrzebowania na powietrze w sieci, w zależności od zużycia lub tendencji ciśnienia. Prędkość obrotowa silnika/sprężarki zmienia się w zakresie regulacji.

Kompresory SPRINTER 4-22 kW wyposażone są w wentylator elektryczny i chłodnicę. Tworzą kompaktowy system zapewniający niski poziom hałasu i wysoką wymianę powietrza w kabinie.

Sprężarki śrubowe z tej serii wyposażono w sterownik Logik. Ten sterownik elektroniczny z wyświetlaczem wielofunkcyjnym pozwala na łatwe i intuicyjne sterowanie urządzeniem. Sterowniki L9 i L19 komunikują się wewnętrznie ze sprężarką dzięki modułom wejścia/wyjścia zaprojektowanym specjalnie dla specyficznych potrzeb różnych zakresów sprężarek.

SPRINTER 4-22 kW

SPRINTER 4-22 kW

W kompresorze zastosowano filtrację wstępną chłodzenia, która zapobiega przedwczesnemu zatykaniu się filtra powietrza i utrzymuje w czystości elementy wewnętrzne i chłodnicę, z korzyścią dla wymiany ciepła. 

Konstrukcja urządzenia jest dźwiękoszczelna. Sprężarka niski poziom hałasu zawdzięcza lakierowanej obudowie z panelami dźwiękoszczelnymi. Niski poziom emisji hałasu to także zasługa podstawy antywibracyjnej, która eliminuje wibracje na bloku sprężarki i naprężenia mechaniczne.

Kompresor śrubowy SPRINTER 4-22 kW zapewnia wysoką jakość powietrza. Zawdzięcza to wentylatorowi dolotowemu i filtrowi powietrza. Jednocześnie urządzenie wyposażono w zbiornik separatora, filtr oleju i filtr separatora.

×