Osuszacze

CZEMAR w ofercie posiada szeroką gamę osuszaczy. Polecamy uwadze osuszacze adsorpcyjne i ziębnicze, które sprawdzą się do redukcji poziomu wilgotności w sprężonym powietrzu. Zapewniamy wydajne i skuteczne maszyny do osuszania powietrza, które mogą pracować w trybie ciągłym – tj. 24h na dobę.

Adsorpcyjny osuszacz sprężonego powietrza działa przy wykorzystaniu adsorbentu, który pochłania wilgoć. Rozróżniamy dwa typy osuszaczy adsorpcyjnych regenerowanych na zimno oraz na gorąco. W CZEMAR dbamy o jakość produktów. Dodatkowo cena naszych adsorpcyjnych osuszaczy sprężonego powietrza jest bardzo atrakcyjna.

Maszyny nowe

Osuszacze

Dwa sposoby działania, ale jeden efekt pracy. Osuszacze ziębnicze i osuszacze adsorpcyjne wykorzystywane są w celu usuwania wilgoci z powietrza. Zasada działania osuszaczy ziębniczych polega na schłodzeniu powietrza do temperatury bliskiej zamarzaniu wody i wytrąceniu wody.

Nieco inaczej funkcjonuje osuszacz adsorpcyjny, gdzie w procesie wykorzystuje się środki suszące. Maszyny takie należą do jednych z najczęściej używanych w przemyśle, ponieważ stosuje się je przy większych ciśnieniach. Zapewniają także większy przepływ powietrza. Osuszacze wykorzystuje się w wielu branżach m.in.: farmaceutycznej, spożywczej i tekstylnej.

Maszyny nowe

Osuszacz ziębniczy i osuszacz adsorpcyjny

Drugi co do częstości zastosowania w przemyśle. Stosuje się go przy większym ciśnieniu. Gwarantuje jednocześnie większy przepływ powietrza (wydajność).

Zasada działania tego urządzenia do osuszania powietrza opiera się na przepuszczaniu powietrza przez zbiornik z adsorbentem, na którym wytrąca się wilgoć.

Następnie – po cyklu trwającym ok. 5 min – substancję absorbującą poddaje się regeneracji – przepuszcza się przez ten zbiornik już osuszone powietrze, które odbiera wilgoć i odprowadza ją na zewnątrz.

Z tego powodu osuszacz adsorpcyjny składa się zawsze z dwóch zbiorników pracujących naprzemiennie. Ważnym elementem jest układ sterujący, rozdzielający powietrze na obydwa zbiorniki i zapewniający stałość wyjściowych parametrów powietrza. Bardzo szkodliwe dla osuszacza adsorpcyjnego jest dostanie się oleju do wnętrza.

Maszyny nowe

W trosce o Twoje powietrze

Pokryte filmem olejowym granulki absorbentu mają zmniejszoną zdolność działania, dlatego wymagane jest stosowanie filtra na wlocie powietrza. Ze względu na porywanie cząstek absorbentu zalecany jest filtr na wylocie.

Przeznaczone do:

Maszyny nowe

Różne tryby pracy - dostosuj funkcjonalności do potrzeb

Oferujemy osuszacze ziębnicze zapewniające przepływ powietrza od 0,35 m3/min do imponujących 84 m3/min. Tak duży zakres pozwala swobodnie dostosować pracę urządzeń do różnego typu zadań, znacznie zwiększając ich funkcjonalność.

Osuszacz adsorpcyjny działają na dość prostej zasadzie. Powietrze najpierw trafia do pierwszego zbiornika, gdzie usuwa się z niego wilgoć, a następnie osuszone umieszcza się w drugim pojemniku, odprowadzając przy okazji wilgoć na zewnątrz.

Dodatkowo nasze urządzenia do osuszania powietrza posiadają specjalny filtr chroniący wlot powietrza przed dostaniem się np. oleju zmniejszającego skuteczność działania maszyny. Aby zamówić osuszacze adsorpcyjne, wystarczy skontaktować się z nami mailowo lub telefonicznie. Ponadto w ofercie posiadamy zarówno nowe, jak i używane osuszacze, aby w pełni dopasować się do potrzeb każdego klienta.

Maszyny nowe

Dlaczego warto skorzystać z oferty CZEMAR?

Jesteśmy firmą, która specjalizuje się w urządzeniach i systemach sprężonego powietrza. Zapewniamy zarówno profesjonalne osuszacze przeznaczone do zastosowań przemysłowych, jak i usługowych. Oprócz sprzedaży urządzeń cenionych producentów proponujemy także kompleksowe usługi związane z montażem, serwisem 24h i naprawą wszystkich dostępnych na rynku osuszaczy powietrza.

Dzięki temu korzystając z oferty uzyskujesz pełną obsługę gwarancyjną oraz pogwarancyjną. To pozwala na bezpieczne planowanie procesu produkcji oraz realizacji prac usługowych. Zachęcająca jest także cena dostępnych w CZEMAR osuszaczy.

Co więcej, w naszej ofercie znajdziesz także inne urządzenia do osuszania powietrza znajdujące zastosowanie w układach pneumatycznych – w tym sprężarki śrubowe i kompresory tłokowe. Dzięki temu możemy zaproponować wykonanie kompletnej instalacji sprężonego powietrza wraz z doborem kompatybilnych elementów systemu.

Maszyny nowe

Osuszacz adsorpcyjny do specjalistycznych zastosowań

Ich wysoka wydajność czyni z nich podstawowy sprzęt dla koncernów zajmujących się np. wytwarzaniem artykułów spożywczych lub produktów farmaceutycznych. Dodajmy, że w katalogach posiadamy również ziębnicze osuszacze.

W tym przypadku proces odbywa się poprzez schłodzenie powietrza do temperatury bliskiej zamarzaniu wody, a następnie odprowadzeniu wilgoci. Więcej informacji na temat oferowanych przez nas urządzeń znajdą Państwo kontaktując się z naszymi doradcami handlowymi.

Maszyny nowe

Osuszacze ziębnicze - adsorpcyjne - sprężonego powietrza

Duża ilość wilgoci w pomieszczeniach może stanowić poważny problem dla działalności wielu firm np. z branży chemicznej lub tekstylnej. Problem ten skutecznie rozwiązują adsorpcyjne osuszacze sprężonego powietrza.

Oferujemy urządzenia o przemysłowym charakterze, których wydajność będzie odpowiednia zarówno dla niewielkich przedsiębiorstw, jak i dużych zakładów produkcyjnych.

Dostępne maszyny posiadają nowoczesną, wytrzymałą konstrukcję oraz niezbędne certyfikaty, dzięki czemu można z nich korzystać przez wiele lat, także przy pracy 24h na dobę.

Dlaczego u nas

Na co zwrócić uwagę kupując osuszacz powietrza?

Dostosuj wybór urządzenia do specyfiki swojej firmy. Jeśli Twoja firma prowadzi działalność, w której sprężone powietrze nie musi być sterylnie czyste wybierz osuszacz ziębniczy. W przypadku branż wymagających kompleksowej eliminacji wilgoci z instalacji najlepszy będzie osuszacz adsorpcyjny.

Wydajność pracy osuszacza to podstawowy parametr charakteryzujący dane urządzenie. Określa objętość powietrza, jakie urządzenie będzie musiało osuszać w ciągu jednostki czasu

W ofercie posiadamy znajdziesz osuszacze zapewniające przepływ powietrza od 0,35 do 84 m3/min.

Osuszacz powietrza musi także odpowiadać parametrom ciśnienia roboczego w instalacji, dlatego wybieraj te urządzenia, które nie będą powodować spadku ciśnienia sprężonego gazu. Proponujemy osuszacze, które zapewniają utrzymanie maksymalnego ciśnienia roboczego do 40 bar.

Wydajność osuszacza uzależniona jest od temperatury i wilgotności powietrza, które pobiera z otoczenia. Im niższa temperatura i wilgotność, tym bardziej wydajna jest praca urządzenia. Ta zależność powoduje, że istotną sprawą jest właściwa lokalizacja maszyny. Wybierając osuszacz powietrza zwróć uwagę na tzw. współczynniki korekcyjne, które pozwolą Ci określić wydajność maszyny przy zmieniających się parametrach zasysanego powietrza.

Osuszacze ziębnicze redukują poziom wilgotności poprzez schłodzenie powietrza pobieranego do temperatury rosy wynoszącej +3 st.C. To pozwala na wysoką redukcję poziomu wilgoci i relatywnie wysoką 4 klasę czystości sprężonego powietrza określoną w normie ISO 8573-1:2010. Jeżeli Twoja firma szuka rozwiązania, które zapewni jeszcze wydajniejszy poziom odwilgocenia rozważ wybór osuszacza adsorpcyjnego.

W przypadku instalacji urządzeń do osuszania powietrza w pomieszczeniu, gdzie pracują ludzie istotnym parametrem jest poziom hałasu emitowany przez maszynę. Zbyt wysoki będzie negatywnie oddziaływał na pracowników oraz może spowodować, że pracująca instalacja nie będzie spełniać norm BHP w zakresie hałasu.

Decydując się na zakup urządzenia do osuszania powietrza należy zwrócić uwagę na jego przyszłą lokalizację. Jeżeli przewidujesz, że osuszacz będzie umiejscowiony w pomieszczeniu, gdzie temperatura nie będzie spadać poniżej 12 st. C warto rozważyć zakup osuszacza ziębniczego. Jednocześnie sprawdź, jaka jest powierzchnia pomieszczenia, w którym zainstalowany osuszacz będzie zamontowany. W tym celu warto zadbać o pomieszczenie o dużej powierzchni zapewniające większą skuteczność pracy maszyny.

×