Dmuchawy

W naszej ofercie znajduje się szeroki wybór dmuchaw Roots’a, ROBOX Evolution i dmuchawy bocznokanałowe.

Proponujemy dmuchawy przemysłowe o zróżnicowanej wydajności oraz mocy dedykowane do różnych gałęzi przemysłu.

Sprawdzić można z łatwością kategorie dostępnych dmuchaw i wybrać model adekwatny do potrzeb prowadzonego zakładu.

To wszystko w atrakcyjnych cenach i dogodnych formach finansowania.

Dmuchawy

Kompleksowe usługi od sprzedaży po serwis i naprawy

W naszej firmie dbamy o profesjonalną i kompleksową obsługę klienta. Współpracujemy zarówno z dużymi zakładami przemysłowymi, jak i przedstawicielami z branży usług, w tym warsztatami usługowymi.

Zawsze możesz liczyć na wsparcie i doradztwo oraz specjalistyczny serwis urządzeń przez cały okres kooperacji – od procesu wyboru dmuchawy dostosowanej do potrzeb Twojego zakładu, przez kompleksową obsługę sprzedażową i posprzedażową.

Skorzystaj z naszej oferty serwisu! Każda dmuchawa przemysłowa wymaga okresowego sprawdzenia wydajności i poprawności działania. W tym celu oferujemy specjalistyczny i całodobowy serwis urządzeń do wytwarzania sprężonego powietrza. Oferta usług serwisowych obejmuje okresowe przeglądy oraz naprawy i remonty urządzeń.

Dmuchawy

Profesjonalna obsługa

Zapewniamy profesjonalną obsługę doświadczonego zespołu techników. Dla ograniczenia niedogodności związanych z przeglądem urządzeń możesz wdrożyć plan przeglądów i uwzględnić go w podpisywanej z naszą firmą umowie serwisowej. Tak ograniczysz ryzyko unieruchomienia procesu produkcyjnego oraz dłuższego oczekiwania na przyjazd serwisantów.

Warto dodać, że nasz serwis dostępny jest całodobowo przez wszystkie dni w tygodniu – to pewność, że pomoc uzyskasz wtedy, kiedy będziesz jej potrzebować.

Na naszej stronie znajdziesz także oryginalne części zamienne i sprawdzone materiały eksploatacyjne wykorzystywane we wszystkich typach dmuchaw dostępnych w naszym sklepie. Zachęcamy do zapoznania się z tematycznym działem Filtry, gdzie znajdziesz także elementy przeznaczone do dmuchaw.

Oprócz urządzeń fabrycznie nowych, proponujemy również dmuchawy używane, stan gotowy do użycia, sprawdzone i dopuszczone do pracy przez nasz zespół doświadczonych techników serwisu.

Dmuchawy

Dmuchawa przemysłowa na wynajem? Ekonomiczna i wygodna usługa

Stworzyliśmy także ofertę wynajmu dmuchaw dedykowaną klientom zainteresowanym zastosowaniem urządzeń bez konieczności ponoszenia znaczących wydatków na inwestycje. Proponujemy ją zakładom, które:

Dmuchawy

Wynajem dmuchawy

Wynajem dmuchawy dostępny w naszej ofercie jest rozwiązaniem ekonomicznym i wygodnym, ponieważ możesz wybrać model, który natychmiast zostanie wdrożony w proces produkcji, a wydatki za wynajem wpiszesz w koszty funkcjonowania firmy. W dodatku wszelkie przeglądy i naprawy znajdują się po naszej stronie jako wynajmującego, zatem nie będą dodatkowo obciążać budżetu Twojego zakładu.

Szukasz dmuchawy do zakładu produkcyjnego lub usługowego? Skorzystaj z funkcji wyszukiwania produktów dostępnej na naszej stronie. Skontaktuj się także z nami i pokaż nam potrzeby Twojego zakładu, a my zaproponujemy dmuchawę, która spełni stawiane przed nią wymagania! Bogactwo oferty, zróżnicowanie cenowe oraz rozmaite rozwiązania spełnią Twoje oczekiwania.

Zapewniamy dostawę dmuchaw i części zamiennych do nich w dowolny wybrany przez Ciebie sposób – także kurierem.

Dlaczego u nas

Dmuchawy Roots'a - co zyskujesz?

Dmuchawy Roots’a są precyzyjnymi maszynami wyporowymi o wirujących rotorach dwu-lub trójzębnych lobach, służącymi do transportu powietrza i gazów. Powietrze lub gaz jest przetłaczany pomiędzy rotorami, a korpusem urządzenia.

Wał napędowy, na którym jest osadzony jeden z rotorów, napędza poprzez przekładnię zębatą wał drugiego rotoru. Dzięki temu praca obu jest zsynchronizowana i precyzyjna.

Rotory podczas pracy nie stykają się ze sobą, czy z korpusem. Przetłaczanie jest możliwe dzięki bardzo małym szczelinom między samymi wirnikami oraz między wirnikami i korpusem.

Dmuchawy Roots’a znajdują szerokie zastosowanie w celu zapewnienia względnie dużej wydajności przy niewielkim stopniu sprężania, jak np.:

 • układy napowietrzania w komunalnych i przemysłowych oczyszczalniach ścieków oraz stacjach uzdatniania wody;
 • przemysł energetyczny: transport popiołów;
 • przemysł spożywczy: suszenie, ogrzewanie, pakowanie próżniowe;
 • przemysł chemiczny i farmaceutyczny: usuwanie gazów i oparów, piece próżniowe, transport i rozdzielanie granulatów;
 • przemysł elektroniczny: produkcja układów scalonych, cyrkulacja gazów w laserach;
 • instalacje transportu materiałów sypkich;
 • instalacje odsysania pyłów;
 • instalacje recyrkulacji gazów, dostarczania powietrza do procesów spalania lub chłodzenia oraz wentylacji.

ROBOX Evolution – nowa generacja dmuchaw ROBOX Evolution jest rezultatem ciągłych poszukiwań możliwości udoskonalania dmuchaw rotacyjnych ROOTS’a prowadzonych przez firmę ROBUSCHI, której produkty również posiadamy w swojej ofercie. Opracowane unowocześnienie obejmuje zarówno konstrukcję samej dmuchawy, jak również wiele innych aspektów związanych z ich eksploatacją.

Zastosowane innowacje czynią dmuchawę ROBOX Evolution, urządzeniem bardziej kompaktowym, cichszym, bezpieczniejszym i bardziej niezawodnym. Wdrożone rozwiązania przyczyniają się do redukcji:

 • kosztów systemu dzięki optymalizacji wykorzystania miejsca,
 • kosztów eksploatacji dzięki niewielkiemu zużyciu energii i eliminacji ryzyka awarii dmuchawy zapewnionej przez innowacyjny moduł elektroniczny SENTINEL, monitorujący system i pracę urządzenia,
 • kosztów utrzymania dzięki typowości i dostępności wszystkich części zużywających się podczas normalnej eksploatacji.

Dmuchawy przemysłowe ROBOX Evolution są zintegrowanym zestawem, przeznaczonym do transportu gazów pod niskim ciśnieniem, wyposażonym w dmuchawę RBS, napędzanym silnikiem elektrycznym za pośrednictwem odpowiedniej przekładni pasowej wraz z kompletem niezbędnego wyposażenia.

Dmuchawy ROBOX mają wydajność do 150 m3/min i są wyposażone w silnik o mocy do 250 kW. Przy wyższych wydajnościach i mocy do 250 kW stosowane są zestawy GRB z przekładnią pasową. Dla mocy powyżej 250 kW oferujemy zestawy CRB z napędem bezpośrednim lub przekładnią zębatą.

Głównym elementem ROBOX Evolution jest nowoczesna dmuchawa (stopień sprężający) RBS, zaprojektowana specjalnie dla tego zestawu, o trójlobowym rotorze zintegrowana ze specjalnym systemem LOW-PULSE – redukującym pulsacje powstające podczas normalnej pracy.

Poprzez możliwość indywidualnego dostrojenia to opatentowane rozwiązanie umożliwia istotną redukcję hałasu, wytwarzanego przez pracującą dmuchawę. Wykorzystano tutaj zjawisko interferencji fal dźwiękowych, oraz urządzenie absorbujące dźwięki o częstotliwości przekraczającej 500 Hz.

W tłumiku, tuż przed wlotem dmuchawy, umieszczone są filtry, które usuwają zanieczyszczenia transportowanego powietrza, nawet w przypadku uszkodzenia materiału absorpcyjnego. Filtry podnoszą czystość przetaczanego przez dmuchawy powietrza. W zestawach GRB i CRB wykorzystuje się szerokopasmowe tłumiki rezonansowe, bez materiału tłumiącego.

Nowa, oryginalna i niezwykle zaawansowana technologicznie konstrukcja będąca kombinacją komory pochłaniania dźwięku z komorą rezonansową. Charakteryzuje się ona brakiem materiału dźwiękochłonnego wewnątrz oraz pozwala uniknąć zanieczyszczenia gazu i gwarantuje stałą, sprawną pracę w długim czasie.

Tłumik wylotowy został zaprojektowany w ten sposób, aby zminimalizował straty ciśnienia transportowanego gazu. Korpus tłumika jest częścią podstawy wspólnej dla dmuchawy i silnika. W zestawach GRB i CRB stosowany jest szerokopasmowy tłumik rezonansowy, bez materiału tłumiącego.

W naszej ofercie polecamy dmuchawy bocznokanałowe – bezolejowe urządzenia wyporowe sprężające powietrze oraz inne gazy do niewielkiego nadciśnienia, jak też do wytwarzania określonego podciśnienia. Urządzenia te najczęściej wytwarzane są w całości z odpowiedniego stopu aluminium. Wirnik dmuchawy osadzony jest bezpośrednio na wale silnika, pracując bezstykowo w obudowie.

Dmuchawy bocznokanałowe działają zgodnie z teorią przepływu zwrotnego, polegającego na zamianie energii kinetycznej przepływającego gazu na ciśnienie. Wirujący wirnik zasysa między parę łopatek określoną objętość powietrza i wpycha ją w wyniku działania siły odśrodkowej do górnej części przestrzeni międzyłopatkowej.

Pchane powietrze jest wyrzucane w tzw. kanał boczny – wylot. Minimalne luzy występujące pomiędzy wirnikiem a obudową zapewniają wyeliminowanie tarcia i konieczność smarowania przestrzeni roboczej.

Wentylatory bocznokanałowe dostarczają bezolejowe i praktycznie pozbawionego pulsacji powietrze. Istotnym elementem dmuchawy jest wentylator chłodzący, który odpowiada za obniżenie temperatury urządzenia podczas pracy.

×