Sprężarki Lewanter

Seria CZEMAR LEWANTER to sprężarki z napędem bezpośrednim o mocy w zakresie 30-150 kW.  Urządzenia zapewniają wyższą wydajność, ekonomiczną eksploatację oraz zredukowany poziom emisji hałasu.

Urządzenia oferują wysoką jakość sprężonego powietrza, są łatwe w konserwacji i obsłudze. Kompresory dostępne są w wersji o stałej i zmiennej wydajności. W opcji oferowane są modele z osuszaczem ziębniczym i zbiornikiem ciśnieniowym.

Lewanter

Sprężarki Lewanter

Sprężarki śrubowe CZEMAR LEWANTER 30-150 kW wyposażone są w:

Kompresory z tej serii wyposażone są w napęd bezpośredni zapewniający wyższą wydajność. Zastosowano w nich wysokowydajny silnik IE3 i blok śrubowy, które są połączone za pomocą współosiowej przekładni, tworząc zwarty i niezawodny system o niewielkich wymaganiach konserwacyjnych. Konstrukcja ta gwarantuje oszczędność zużycia energii. Sprężarki w wersji zmiennoobrotowej wyposażone są w falownik, który dostosowuje natężenie przepływu do rzeczywistych wymagań powietrza sieciowego. Prędkość silnika/sprężarki zmienia się w swoim zakresie regulacji.

Lewanter

Sprężarki śrubowe LEWANTER wyposażone są w sterowanie elektroniczne z wyświetlaczem wielofunkcyjnym. SOFTSTARTER pozwala na stopniowe zwiększanie napięcia i redukcję przegrzania. Jednocześnie podnosi żywotność silnika oraz wydajność kompresora. Stosowany w sprężarkach LEWANTER sterownik daje możliwość podłączenia dwóch kompresorów szeregowo. Jednocześnie kontrolery 19 i L19 komunikują się wewnętrznie ze sprężarką dzięki modułom wejścia/wyjścia specjalnie zaprojektowanym dla specyficznych potrzeb różnych serii sprężarek.

Kompresory śrubowe LEWANTER 30-150 kW zapewniają optymalne uzdatnienie. W urządzeniach zastosowano zawór wlotowy i filtr powietrza. Pełna eliminacja oleju do filtra powietrza uzyskiwana jest dzięki elektropneumatycznej przepustnicy. Sprężarki tej serii dostępne są w opcji z osuszaczem chłodniczym, który zapewnia sprężone powietrze wysokiej jakości, niski spadek ciśnienia nawet przy wahaniach obciążenia, stały punkt rosy przy różnych warunkach obciążenia i doskonałą wydajność. Kompresory w standardzie zaopatrzono w zbiornik separatora, filtr oleju i filtr separatora.

Atutem sprężarki jest wentylator elektryczny i chłodnica, które tworzą kompaktowy system zapewniający niski poziom hałasu oraz wysoką wymianę powietrza w kabinie. Za redukcję poziomu hałasu odpowiada podstawa antywibracyjna,która eliminuje wibracje powietrza i naprężenia mechaniczne.

×