Używane sprężarki śrubowe

Zastanawiasz się, czy sprężarka używana będzie odpowiednia do Twojej firmy? Sprawdź naszą ofertę używanych kompresorów śrubowych.

Zakup nowego kompresora wiąże się w wysokim wydatkiem inwestycyjnym dla każdej firmy. Jeśli Twój zakład potrzebuje urządzenia, które zapewni produkcję sprężonego powietrza na odpowiednim poziomie, ale jednocześnie musi redukować koszty polecamy szeroki wybór urządzeń używanych.

Używana sprężarka śrubowa, która była we właściwy sposób konserwowana, podlegała stałym przeglądom i jednocześnie przeszła przez weryfikację naszego zespołu serwisowego będzie kompresorem, który spełni swoje zadanie.

Używane sprężarki śrubowe

używany kompresor

Sprężarki śrubowe używane – sprawdzone rozwiązanie na lata

Używane sprężarki śrubowe coraz częściej znajdują nowych nabywców, przede wszystkim ze względu na ich niższą cenę. Jednocześnie zdolność używanych kompresorów do prawidłowego funkcjonowania wciąż znajduje się na wysokim poziomie, co powoduje, że są w stanie służyć na ogół jeszcze przez długi czas.

Warunkiem sprawnego działania używanej sprężarki śrubowej jest zakup u sprawdzonego dostawcy kompresorów, który zapewni właściwe przygotowanie maszyn do dalszej pracy. Warto pamiętać, że używane urządzenie będzie tylko wtedy zapewniać oczekiwany poziom prac, gdy nie zostało skrajnie wyeksploatowane oraz gdy maszyny przechodziły systematyczne przeglądy i konserwację.

Korzystając z naszej oferty, stają Państwo przed szansą pozyskania właśnie takich – używanych, lecz wciąż świetnie działających – sprężarek śrubowych, dlatego zachęcamy do zapoznania się ze szczegółami oferty.

kompresory używane

Dlaczego zakup używanego kompresora śrubowego to dobre rozwiązanie?

Każda osoba decydująca się pozyskać jedną z oferowanych przez nas maszyn może być pewna otrzymania urządzenia doskonale radzącego sobie ze sprężaniem powietrza, funkcjonującego bez generowania nadmiernego hałasu oraz o specyfikacji dostosowanej do własnych potrzeb i oczekiwań.

Kompresory śrubowe używane wspomnianych marek różnią się m.in. pod względem poziomu mocy silnika, z którą mogą funkcjonować, czy maksymalnego pułapu ciśnienia, nie wpływającego negatywnie na ich działanie. Swoim Klientom udostępniamy też urządzenia wyposażone w osuszacze, powszechnie stosowane w różnego rodzaju zakładach produkcyjnych.

Używane sprężarki śrubowe, których dystrybucję prowadzimy, charakteryzuje – poza dużymi możliwościami – nowoczesna, utrzymana w bardzo dobrym stanie wizualnym konstrukcja, wydajne działanie sięgające nawet 50m3/min i ciśnienie robocze sięgające 40 bar. Poza tym są to urządzenia intuicyjne w obsłudze, wyposażone w panel sterowniczy ułatwiający szybkie rozpoznanie wszystkich posiadanych przez nie funkcji.

Sprężarki używane

Poznaj nasze używane sprężarki śrubowe

Oprócz odpowiednio przygotowanego sprzętu zapewniamy gwarancję na jego działanie. Każda dostępna w naszej firmie sprężarka śrubowa używana jest sprawna i gotowa do pracy.

Jeżeli więc potrzebują Państwo tego typu maszyn, bez konieczności przeznaczania na ich zakup takiej samej kwoty, jak w przypadku fabrycznie nowych urządzeń, polecamy używane kompresory śrubowe dostępne w Czemar.

W naszej ofercie znajdą Państwo używane kompresory śrubowe światowych producentów np: używane sprężarki: Atlas Copco, Kaeser, Alup, Compair, Mark, Boge, Ingersoll Rand i inne. Używane modele, pochodzące z ich fabryk, cieszą się w naszym kraju (i nie tylko) dużym zainteresowaniem, a najlepszym sposobem na ich szybkie nabycie w atrakcyjnej cenie jest skontaktowanie się z naszą firmą Czemar.

W naszej ofercie znajdziesz używane sprężarki śrubowe o szerokim zakresie mocy, wydajności i ciśnieniu roboczym. Szeroki wachlarz dostępnych urządzeń sprawia, że u nas znajdziesz używany kompresor śrubowy dostosowany do potrzeb Twojego zakładu.

Używana sprężarka

Na co zwrócić uwagę kupując używaną sprężarkę śrubową

Dysponujemy urządzeniami o zróżnicowanej mocy silnika (w ofercie znajdują się także kompresory, których moc wynosi 315kW) oraz zapewniającymi ciśnienie robocze do 40 bar. Zróżnicowane przedziały cenowe pozwalają dobrać odpowiednie urządzenie zarówno pod względem technicznym, jak i możliwości inwestycyjnych zakładu.

W ramach oferty udostępnionej na stronie znajdziesz producenta i model kompresora, rok produkcji, moc silnika, wydajność, ciśnienie, liczbę przepracowanych godzin oraz cenę.

Zachęcamy do zapoznania się z bogatą bazą sprężarek używanych śrubowych.

Używana sprężarka śrubowa jest dobrym rozwiązaniem pod warunkiem, że podczas zakupu zwróci się uwagę na kilka jej podstawowych parametrów.

Jeśli nie posiadasz odpowiedniej wiedzy lub nie czujesz się na siłach, aby sprawdzić stan techniczny nabywanego sprzętu zwróć się o pomoc do specjalistów na co dzień pracujących w serwisie kompresorów.

Sprężarki używane

Technicy będą w stanie określić wydajność sprężarki, przewidzieć długość czasu jej eksploatacji oraz ocenić czy urządzenie będzie w stanie wytwarzać oczekiwaną ilość sprężonego gazu. Wykryją także wady kompresora oraz wskażą potencjalne przyszłe usterki.

Co warto sprawdzić w używanej sprężarce śrubowej?

  • Zacznij od dokumentacji związanej z eksploatacją sprężarki śrubowej. W niej znajdziesz informacje na temat napraw i przeglądów, którym podlegał używany kompresor. Sprawdź daty przeglądów – w ten sposób dowiesz się, czy poprzedni właściciel odpowiednio dbał o stan techniczny urządzenia. Jeśli sprężarka posiada panel sterujący dane na temat błędów znajdziesz w pamięci urządzenia.
  • Poznaj przebieg używanego kompresora. W ten sposób dowiesz się, jak bardzo wyeksploatowane jest urządzenie. Informacje o liczbie przepracowanych godzin znajdziesz na liczniku analogowym lub odczytasz ze sterownika. Istotny może być także rok produkcji sprężarki. To pomoże przewidzieć zużycie podzespołów oraz oszacować czas i koszty ewentualnej ich wymiany. Trzeba być bardzo czujnym, ponieważ na rynku wtórnym jest dużo maszyn z cofniętymi licznikami które pokazują nieprawdziwe godziny pracy.
  • Sprawdź czystość kompresora wewnątrz – urządzenia zadbane i czyste gwarantują nie tylko dłuższą żywotność, ale również wyższą czystość wytwarzanego powietrza.
  • Zweryfikuj niektóre części używanej sprężarki śrubowej – zwróć uwagę szczególnie na filtry i separator oleju oraz czy części te są oryginalne, czy też poprzedni właściciel używał zamienników często obniżających wydajność urządzeń. Sprawdź również paski klinowe – ich zużycie będzie świadczyć o stopniu wyeksploatowania kompresora. Warto także zweryfikować stan zaworów, silnika, węży czy modułu śrubowego.
Używana sprężarka

Sprężarka śrubowa - dla jakiej firmy jest polecana

Optymalnym rozwiązaniem jest także możliwość uruchomienia kompresora i sprawdzenie kultury jego pracy. W ten sposób zweryfikujesz rzeczywistą wydajność i uzyskiwane ciśnienie. Przed zakupem zweryfikuj także moc sprężarki.

W naszej firmie podczas testów końcowych jest dokonywany pomiar wydajności, zużycia energii i temperatur. Dodatkowo mierzymy poziom wibracji stopnia śrubowe (najdroższej części sprężarki) i silnika elektrycznego.

Warto jest kupować kompresory używane od firm specjalizujących się zarówno w sprzedaży sprężarek nowych, jak i prowadzących specjalistyczny serwis urządzeń.

Z drugiej strony sprężarki używane to dobre rozwiązanie dla firm, dla których problem stanowi określenie wielkości zamówień lub intensywności wykorzystania urządzeń.

Sprężarki używane

Używany kompresor - co wziąć pod uwagę przy zakupie

  • Sprecyzuj zapotrzebowanie na sprężone powietrze w m3/min jakie potrzebujesz – w ten sposób dobierzesz sprężarkę śrubową, której moc będzie odpowiednia, co pozwoli udźwignąć zapotrzebowanie procesów produkcyjnych na sprężone powietrze. Określ także oczekiwane ciśnienie robocze (w bar).
  • Określ czystość sprężonego powietrza, która jest niezbędna do prawidłowej realizacji produkcji. Niektóre branże produkcyjne – np. spożywcza, farmaceutyczna, elektroniczna czy optyczna wymagają powietrza o najwyższej czystości. To wiązać się będzie zarówno z rodzajem kompresorów – np. bezolejowych. Istotne będą także odpowiednie filtry oraz osuszacze.
  • Dostosuj wybór używanego kompresora do infrastruktury zakładu – tu znaczenie będzie miało zarówno liczba punktów odbioru, jak i długość instalacji oraz dostępna lokalizacja czy specyfikacja wykorzystanych urządzeń.
  • Określ czas eksploatacji sprężarki. Im jest on dłuższy, tym nowsze urządzenie powinieneś wziąć pod uwagę.
×