Jak dobrać kompresor do zapotrzebowania

jak dobrac kompresor do zapotrzebowania
Udostępnij:

Różnorodność typów, mocy czy wydajności sprężarek dostępnych na rynku jest ogromna i może stanowić problem przy podejmowaniu decyzji zakupowych. Jednocześnie daje możliwość wyboru takiego urządzenia, które w pełni odpowie na stawiane przed nim wymagania. Jaki zatem wybrać kompresor do warsztatu, lakierni, zastosowań przemysłowych, budownictwa czy innych? Poznaj nasze propozycje.

Jaki kompresor do warsztatu samochodowego?

Kupując sprężarkę powietrza do warsztatu należy uprzednio sprawdzić jakie zapotrzebowanie na sprężone powietrze generuje warsztat, określić liczbę urządzeń pneumatycznych, które będą nim zasilane, moc urządzenia oraz wymagane ciśnienie robocze. W przypadku małych zakładów proponujemy wykorzystanie sprężarki tłokowej o parametrach dostosowanych do zapotrzebowania punktów odbioru. Z kolei do większych warsztatów oraz tych obsługujących wulkanizację samochodów ciężarowych zalecamy wykorzystanie śrubowych sprężarek powietrza na zbiorniku np. Sonetto czy MSM.

Sprężarka do lakierni – jaką wybrać

W przypadku warsztatów lakierniczych istotną rolę, oprócz ilości dostarczanego sprężonego powietrza gra również jego jakość. Stąd tak istotne jest właściwe oczyszczenie sprężonego gazu, dzięki któremu uzyskuje się gładką, pozbawioną skaz lakierowaną powierzchnię. Znaczenie ma tutaj zarówno filtracja powietrza zastosowana w ramach sprężarki, jak i wykorzystanie urządzeń, które zapewnią właściwe oczyszczenie gazu z cząsteczek oleju, wody i cząstek stałych. Dlatego, oprócz wyboru sprężarki śrubowej dostosowanej do zapotrzebowania odbiorów i zapewniającej ilość sprężonego powietrza i umożliwiającej stałą czynność lakierowania zlecamy także zastosowanie osuszaczy ziębniczych.

Sprężarka do warsztatów, gdzie stosuje się piaskowanie  Jak sprężarka jest odpowiednia do procesu piaskowania?

Wybór kompresora powietrza do piaskowania wymaga określenia wymaganej ilości sprężonego powietrza, rodzaju proponowanego zmiennego lub stałego trybu pracy oraz dostosowania kompresora do wytwarzania skompresowanego gazu o odpowiednich parametrach czystości. Do piaskowania polecamy urządzenia z szerokiego spektrum sprężarek śrubowych z naszej oferty o odpowiedniej filtracji, stało- lub zmienno-obrotowe np. z serii ALLEGRO lub RMA.

Kiedy potrzebujesz kompresora do prac budowlanych?

Sprężone powietrze doskonale sprawdza się na placu budowy przyspieszając prace takie jak nakładanie tynków, malowanie czy prace stolarskie i dekarskie. Do tej branży proponujemy zastosowanie szerokiej gamy sprężarek tłokowych znajdujących się w naszej ofercie. W przypadku, kiedy nie posiadasz na budowie dostępu do agregatu prądotwórczego zalecamy zastosowanie sprężarek samojezdnych.

Stosujesz przedmuch stanowisk lub produktów? Wybierz odpowiedni kompresor

Jeśli szukasz sprężarki powietrza do przedmuchu stanowisk lub produktów proponujemy  zastosowanie sprężarki tłokowej – np. kompresor typu HLE. W naszej ofercie znajdziesz duży wybór urządzeń o zróżnicowanych parametrach.

Kompresor do zakładu tapicerskiego czy stolarskiego

W naszej ofercie znajdziesz sprężarki dla dużych firm z branży stolarskiej i tapicerskiej. Do takich zakładów proponujemy kompresory zapewniające odpowiednio dużą ilość sprężonego powietrza dostosowaną do zapotrzebowania zakładu i jednocześnie gwarantującą stabilną realizację zapotrzebowania. Dlatego też polecamy sprężarki śrubowe z bogatej oferty kompresorów ALUP lub MARK.

Sprężarka powietrza do cięcia plazmą

Cięcie plazmą wymaga zastosowania kompresora powietrza o odpowiedniej wydajności. Do tego celu polecamy zastosowanie sprężarek śrubowych, które dla uzyskania precyzyjnego cięcia powinny być wspomagane generatorem azotu.

Kompresor do laboratoriów – jaki wybrać?

W laboratoriach, w zależności od prowadzonych badań, wykorzystywane są zarówno sprężarki powietrza olejowe z zastosowanym odpowiednim systemem filtracji, lub sprężarki bezolejowe, w miejscach, gdzie kluczowe jest wykorzystanie sprężonego powietrza o klasie czystości 0 – takich jak kompresory bezolejowe SPR marki MARK czy OF lub WIS marki ALUP. Dodatkowo warto wybierać urządzenia ciche, które umożliwią komfortową pracę.

Kompresor dla przemysłu – na co zwrócić uwagę?

Do realizacji procesów produkcyjnych należy wybierać sprężarki, które zagwarantują stałą dostępność medium o określonych parametrach. To pozwoli uniknąć przestojów w produkcji. Dlatego do przemysłu proponujemy wysokowydajne sprężarki śrubowe o szerokim spektrum wydajności. W przemyśle doskonale sprawdzą się sprężarki LARGO, ALLEGRO lub EVOLUTO, które znajdziesz w naszej ofercie.

Ostatnio na blogu

×