Jaki kompresor dwutłokowy wybrać?

jaki kompresor dwutlokowy wybrac
Udostępnij:

Szukasz niewielkiego kompresora 50L do zastosowań warsztatowych lub garażowych? Potrzebujesz sprężarki, która dostarczy stosunkowo niewielką ilość sprężonego powietrza, ale nie wiesz jaki model wybrać? Zachęcamy do przeczytania naszego krótkiego poradnika, który pomoże Ci wybrać idealny kompresor 50L.

Kompresor dwutłokowy — co to jest?

Sprężarka dwutłokowa charakteryzuje się zastosowaniem dwóch cylindrów sprężających powietrze. Takie urządzenie znajdzie zastosowanie zarówno w warsztatach, jak i zastosowaniach półprofesjonalnych — np. domowym garażu. Zadaniem takiej sprężarki jest dostarczenie takiej ilości skompresowanego gazu, która zapewni sprawny przepływ lub dostarczy powietrza o podwyższonym ciśnieniu.

Kompresor dwutłokowy 50L jest jedną z najpopularniejszych opcji wśród sprężarek tłokowych. Jego zaletą jest elastyczność zastosowań oraz wysoka, jak na taką wydajność, efektywność pracy. Sprężarka dwutłokowa 50L charakteryzuje się również niewielkimi gabarytami, dzięki czemu jest łatwa w transporcie i zapewnia pełną mobilność. Kompresory dwutłokowe sprawdzą się zarówno w przydomowych garażach, jak i w warsztatach. Z ich pomocą można z powodzeniem wykonać drobne prace lakiernicze, przedmuchają i wyczyszczą zabrudzenia z innych urządzeń oraz napompują koła samochodowe. Można je stosować także do zasilania narzędzi pneumatycznych.

Na rynku dostępne są kompresory dwutłokowe w wersji jedno- i dwustopniowej. Pierwszy rodzaj to kompresory tłokowe, w których tłoki mają te same średnice. Drugi rodzaj urządzeń charakteryzuje się odmienną średnicą tłoków.

Czym różnią się od siebie  kompresor jedno- od dwutłokowego?

Różnica pomiędzy kompresorem jedno- a dwutłokowym sprowadza się do liczby tłoków, które sprężają powietrze. Kompresory 50L jednotłokowe dysponują powietrzem o objętości od 100 do 160 litrów, natomiast sprężarki dwutłokowe posiadają od 260 do 320 litrów. Zatem im więcej sprężonego powietrza potrzebujesz, tym bardziej powinieneś skłaniać się w stronę kompresorów powietrza o dwóch tłokach. Rozważając wybór, odpowiedz sobie na pytanie, do jakich celów i jak często będziesz wykorzystywał kompresor dwutłokowy? Jeśli skłaniasz się w kierunku częstego wykorzystania, nie warto oszczędzać — zdecyduj się na sprężarkę dwutłokową, która zapewni wydajną pracę.

Na co zwrócić uwagę kupując kompresor dwucylindrowy?

Jaki kompresor dwutłokowy wybrać? Każdorazowo każdy zakup powinien być dostosowany do Twoich indywidualnych potrzeb. Jak wybrać zatem dobry kompresor? Zwróć uwagę na jego wydajność podaną w litrach na minutę oraz ciśnienie robocze. Rozpiętość modeli dostępnych na rynku jest ogromna, dlatego warto zrobić uważną analizę potrzeb oraz określić, do jakich prac sprężarka będzie przeznaczona.

Na co jeszcze powinieneś zwrócić uwagę kupując kompresor dwutłokowy? Szukaj sprężarki powietrza, która ma intuicyjną obsługę. Pozwoli to na jeszcze lepsze dopasowanie urządzenia do Twoich potrzeb oraz ułatwi codzienną obsługę. Ważne, żeby wybrany kompresor dwutłokowy był kompatybilny z urządzeniami, jakie posiadasz i wykorzystujesz w warsztacie. Jeśli wiesz, że urządzenie będzie wykorzystywane w różnych miejscach, zdecyduj się na sprężarkę mobilną — na wózku lub kółkach — docenisz tę funkcjonalność, kiedy będziesz przestawiał maszynę. Kompresor dwutłokowy 50L, jak każde urządzenie, może mieć wady ukryte — kupując maszynę sprawdź, jak długą ma gwarancję. Korzystaj także z usług sklepów i firm, które zapewnią Ci sprawdzony i szybki serwis. Postaw także na urządzenia znanych marek, będziesz mieć swobodny dostęp do części zamiennych i materiałów eksploatacyjnych.

Ostatnio na blogu

×